Srp 15, 2011
admin

Konec chřipky a nachlazení? DRACO je tady!

Senzační zprávu přinesl vědecký časopis Plos One. Vědci z Lincolnovy laboratoře na Massachusetts Institute of Technology objevili lék, který je schopný vymítit jakoukoli virovou nákazu z lidského těla. Lék, který vědci vyrobili byl s úspěchem testován na myších, opičích i lidských buňkách. Při testu na myších buňkách se podařilo odstanit nákazu virem H1N1, nemoc, kterou tento virus způsobuje je známá jako obávaná prasečí chřipka.

Testy budou dále pokračovat a pokud by se vše podařilo, může se jednat o tak převratný vynález jakým byl penicilin, léčící bakteriální onemocnění. Sir Alexander Fleming na tento úžasný objev přišel vlastně náhodou, kvůli své nepořádnosti. Pořádně neuklízel. Když přišel zpět do své laboratoře, zjistil, že v jeho Petriho misce roste plíseň, která zabíjí okolní bakterie. Penicili se z této plísně podařilo izolovat až o 7let později pánům Howard Walter Florey a Ernst Boris Chain. A tak vznikla antibiotika.

Při objevu prvního univerzálního antivirotika zřejmě vědci z prestižního MIT neměli jen štěstí. Tvrdý výzkum ale zřejmě přináší své plody. Léky na virózy existovaly již dosud, ale problém byl v tom, že viry dokáží velice snadno mutovat a již vynalezené antivirotikum se stává nepoužitelným. Je to logické, viry chtějí přežít a tak musí svou „taktiku“ měnit a v příštích několika generacích se vůči již použitým antivirotikům stávají rezistenetní.

Látku, kterou vědci vynalezli nazvali DRACO  (Double-stranded RNA Activated Caspase Oligomerizer),  která obyčejnému smrtelníkovi nicmoc neřekne. Funguje ale tak, že vpodstě otestuje všechny buňky v lidském těle na základě abnormálně dlouhé molekulární dvouvláknové RNA viru a druhá část tohoto medikamentu, v případě nalezení napadené buňky spustí buňěčnou smrt.  Na tuto látku by tak neměla vznikat rezistivita.

DRACO by mohlo pomoci při léčení nemocí jako je chřipka, nachlazení nebo dokonce AIDS.

Komentáře:

komentáře

Comments are closed.

Odkazy

Pokud jste si oblíbily sms půjčky, věřte že nová sms půjčka je lepší než kdy předtím. Vyzkoušejte to na webu nové SMS půjčky.

Pro relaxaci v pohodlí domova je nedocenitelná masážní podložka, nyní bez poštovného.