Úno 2, 2011
admin

Stavební spoření a penzijní připojištění

Dnes si představíme další dva oblíbené finanční produkty a to stavební spoření a penzijní připojištění. Zejména pak stavební spoření je jedním z nejoblíbenějších produktů finančnictví. Jeho oblíbenost je dána mimo jiné i tím, že ho stát dotoval a zvyšoval tak úroky, které vám přibývaly na váš účet. Určitou část úroků vám dává poskytovatel spoření a u stavebního spoření byla výhoda v tom, že další peníze ještě přispíval stát. Při pořizování stavebního spoření je dobré se chvíli zamyslet a pohledat co nejvýhodnější nabídku, která bude vyhovovat právě vám. Jelikož je stavební spoření vskutku oblíbené, společností, zabývajících se právě tímto produktem je také celá řada, nabídek je tedy dost, stačí jen hleda a pak správně vybrat. Nejlépe uděláte, když zabrousíte na stavební spoření porovnání.

Druhým produktem, který si představíme je penzijní připojištění. Tyto produkty jsou si podobné v tom, že se nám snaží připravit jistoty do budoucna a zároveň i tím, že na takový finanční produkt nám přispívá částečně i stát. Penzijní připojištění je velice dobrá varianta, pokud si chcete zajistit bezstarostné a důstojné stáří. Přecejenom člověk nikdy neví, co se může přihodit a do kolika let bude schopný pracovat. Proto je lepší si peníze střádat do důchodu. Navíc není vůbec jisté, jak to s důchody bude vypadat za několik let, případně dokonce za několik desítek let. Pokud o penzijním připojištění uvažujete, měli byste se porozhlédnout po co největším množství nabídek, abyste věděli, z čeho vybírat a mohli tak zvolit co nejlépe. K tomu vám dobře poslouží penzijní připojištění porovnání. Na druhou stranu není dobré moc dlouho váhat, protože čím dříve spořit začnete, tím více pochopitelně naspoříte.

Komentáře:

komentáře

Comments are closed.

Odkazy

Pokud jste si oblíbily sms půjčky, věřte že nová sms půjčka je lepší než kdy předtím. Vyzkoušejte to na webu nové SMS půjčky.

Pro relaxaci v pohodlí domova je nedocenitelná masážní podložka, nyní bez poštovného.