Úno 1, 2011
admin

Nebankovní půjčky bez registru a zástavy

Nebankovní půjčky s sebou nesou řadu výhod. Jednou z nich je ta, že pokud jste již služby půjčení peněz někdy využili a měli jste problémy se splácením ve smluveném termínu, pak  vaše jméno bylo zřejmě zapsáno do registru dlužníků a tak jste pro bankovní sektor černou ovcí. U nebankovních institucí ale nemáte ještě dveře zcela zavřeny. Nebankovní společnosti mají tu trpělivost a půjčku u nich může získat člověk, který se někdy v minulosti už prohřešil a nesplácel včas.

Nebankovní společnosti si to ale vyberou jinde. Na půjčky většinou nasadí vyšší úrokovou sazbu a tak se i pro ně stává obchod zajímavějším. Klient, který figuruje v registru dlužníků je pro poskytovatele půjčky velice rizikový a nejistý. Je tedy pochopitelné, že někde si to investor vykompenzovat musí.

To, že půjčka je bez zástavy znamená, že se klient rozhodl, že nechce ručit za vypůjčené peníze žádnou svou nemovitostí na kterou má zástavní právo. Takové právo má téměř vždy vlastník nemovitosti a někdy i další osoby. Pokud se rozhodnete nemovitost zastavit, ručíte za půjčené peníze právě touto nemovitostí, což pro poskytovatele půjčky tvoří určitou pojistku, pokud by se vám nedařilo splácet. Ale existují i půjčky bez zástavy a zde už takovou jistotu mít investor nemůže.

Z těchto důvodů není lehké nebankovní půjčka bez zástavy sehnat. I přesto přeze všechno se ale takové nabídky vyhledat dají a některé nebankovní společnosti je nabízí přímo rády, protože si na nich naúčtují vysoké RPSN. Velmi oblíbené jsou i půjčky od home credit.

Komentáře:

komentáře

Comments are closed.

Odkazy

Pokud jste si oblíbily sms půjčky, věřte že nová sms půjčka je lepší než kdy předtím. Vyzkoušejte to na webu nové SMS půjčky.

Pro relaxaci v pohodlí domova je nedocenitelná masážní podložka, nyní bez poštovného.