Kvě 15, 2012
admin

Tablety proti HIV možná brzy na trhu

Komise zdravotnických odborníků v USA se po jedenáctihodinovém jednání usnesla na tom, že doporučuje užívání tablet Truvada lidem, kteří jsou vystavení zvýšenému riziku nákazy virem HIV. Stanovisko této komise není pro úřad pro kontrolu léčiv závazné, ale obvykle ho následuje. Zajímavé je, že poměr, kterým komise hlasovala nebyl naprosto jasný. Všichni členové této komise nevyjádřili svůj souhlas s uveřejněním těchto prášků na trh. Proč?

Za odpůrce uveřejnění tablet Truvada promluvila Karen Haugheyová a vyjádřila se, že za 8 let její praxe zdravotní sestry se nesetkala s pacientem, který by byl 100% spolehlivý a naprosto spolupracující. Problém je v tom, že Truvada se musí užívat každodenně, naprosto pravidelně. Haugheyová vidí problém právě v neukázněnosti pacientů. Pokud by ovšem pacienti byli ukázněnější, než se Haugheyová domnívá, riziko nákazy virem HIV by se při užívání těchto tablet snížilo na 44-73%.

O osudu léku Truvada vyráběného kalifornskou firmou Gilead Sciences by mělo být rozhodnuto do 15.června.

Komentáře:

komentáře

Comments are closed.

Odkazy

Pokud jste si oblíbily sms půjčky, věřte že nová sms půjčka je lepší než kdy předtím. Vyzkoušejte to na webu nové SMS půjčky.

Pro relaxaci v pohodlí domova je nedocenitelná masážní podložka, nyní bez poštovného.