Srp 17, 2012
admin

Důchodová reforma – hodně změn, více zmatků

O reformě důchodů se v České republice mluví už poměrně dlouhou dobu. Jak to ale už bývá zvykem, vše se protáhlo a datum, na kdy jsou naplánovány nejzásadnější změny je 30.11.2012.

Spousta lidí na politiku a změny v zákonech a státních věcech již rezignovala, ono není se tedy čemu divit, ale důchodová reforma bude mít dopad na všechny lidi žijící v České republice, kteří již dosáhli věku 18 let. To, jak bude jejich důchod vypadat se totiž rozhoduje již dnes. Změny přináší možnosti, o kterých je potřeba zodpovědně rozhodovat a určit si správnou cestu, která pro nás bude výhodná.

Třípilířový systém, který se zavádí přináší celý nový pilíř, označovaný jako druhý, v něm je možné zkrátit si odvody na sociální pojištění a tyto peníze si ukládat sám sobě.

Změny v prvním pilíři jsou více než zjevné. Odkládání odchodu do důchodu a snižování výše důchodu je jasnou záležitostí o které slýcháme pravidelně v televizi a v rádiu.

Velké změny se ale chystají také ve třetím pilíři a sehrají velkou roli ve změnách současného penzijního připojištění. Tyto změny je dobré, ba přímo nutné si dobře prostudovat a zjistit, jak se zachovat a co si včas zařídit, abychom na změnách, které důchodová reforma přinese zbyečně netratili.

Webové stránky reformaduchodova.eu věnující se důchodové reformě vám poskytnou zajímavé informace, jak se na důchodovou reformu připravit a jak si vše dobře zařídit, aby vám penzijní reforma byla k užitku a netratili jste na ní zbytečně.

Změny, které se promítnou do fungování penzijního připojištění a penzijních fondů nastanou od 30.11.2012. Toto datum je tedy hraniční, kdy bude ještě možné si pořídit výhodné penzijní připojištění za starých podmínek. Po změnách, které v rámci důchodové reformy 30.11.2012 proběhnou to již možné nebude a vy si ponesete veškeré následky za svoje rozhodnutí. Proto raději dvakrát měř…

Komentáře:

komentáře

Comments are closed.

Odkazy

Pokud jste si oblíbily sms půjčky, věřte že nová sms půjčka je lepší než kdy předtím. Vyzkoušejte to na webu nové SMS půjčky.

Pro relaxaci v pohodlí domova je nedocenitelná masážní podložka, nyní bez poštovného.