Kvě 22, 2012
admin

První fotografie na internetu

Na internetu se v současné době nachází nepřeberné množství fotografií. Lidé si zvykli sdílet a vyměňovat si své fotografie pomocí internetu, protože je to pohodlnější a rychlejší řešení, než si fotografie předávat na některém médiu, jako jsou CD, DVD, harddisky, paměťové karty nebo flash disky. Tato média mají jednu ohromnou nevýhodu a tou je, že se musí dopravit k tomu, který chce data z nich číst. Na internetu stačí fotky nauploadovat na server a kdokoliv po celém světě si je může prohlížet.

Velice oblíbené se tak staly služby pro sdílení fotografií. Lidé sem nahrávají svoje fotky a navzájem si posílají pouze odkazy například přes e-mail nebo jakoukoliv formu rychlé textové komunikace jako je například chat na Facebooku nebo ICQ.

Facebook je v současné době zřejmě zároveň nejoblíbenějším úložištěm fotografií a místem pro jejich sdílení. Existují i služby pro sdílení fotografií v českém podání a pozadu nezůstal ani Google se svou službou Picasa.

Zajímavé ale je, že je známo, která fotografie byla tou první uveřejněnou na internetu. Tímto prvenství se mohou pyšnit ženy z popové skupiny Les Horribles Cernettes, známé také jako The Horrible CERN Girls. Tato skupina byla založena zaměstanci CERNu a vystupovala právě na různých událostech právě této organizace. Jejich obrázek se objevil na síti WWW již v roce 1992.

Komentáře:

komentáře

Comments are closed.

Odkazy

Pokud jste si oblíbily sms půjčky, věřte že nová sms půjčka je lepší než kdy předtím. Vyzkoušejte to na webu nové SMS půjčky.

Pro relaxaci v pohodlí domova je nedocenitelná masážní podložka, nyní bez poštovného.