Led 3, 2011
admin

Jména cizinců můžou být pro Čechy více než úsměvná

Možná jste se s tím už setkali. Jména lidí, míst, měst nebo společností, která nepříjdou místním nikterak zvláštní, my se však neubráníme alespoň úsměvu. Přecejenom kombinace písmen nejsou nekonečná a tak, zvláště pokud cizí jazyk slovo nezná může dojít na takové kombinace, že by se za takové jméno našinec snad i styděl. No posuďte sami.

poserBus

Tak legendární je bezesporu profesorka z Kanadské univerzity, která se jmenuje už od dětství Ziva Kunda a nikdy ji to nevadilo. Když si však založila své webové stránky a na ně chodil podezřelý podíl návštěvníků z Čech, dostalo se k ní i vysvětlení.

Jestliže vás jméno kanaďanky pobavilo, zřejmě se nepřestanete smát, když zjistíte, že vůdce hnutí Hizballáh, z kterého by měl jít strach se jmenuje Hassan Nasralláh. Srandu byste asi neměli mít ani z čínského podnikatele jménem Su Šulin, který je vskutku úspěšný. Neméně úsměvné je chorvatské jméno Srečko Pičulin, které ale není žádnou zvláštností. Toto jméno je v Chorvatsku poměrně běžné, nevím, jestli by byl Čech stejně hrdým nositelem takového jména. Country zpěvačka Iris Dement také stojí za zmínku.

Pokud se přemístíme od jmen osob k jménům míst, dostanete se sice až do vzdálené Gambie, ale cesta, alespoň ta virtuální stojí určitě zato. V Gambii totiž naleznete město Serekunda a když se budete pohybovat po Gambii dále, dostanete se snad i na místo zvané Kundam Kunda, které Češi vtipně okomentovaly slovy: „… a Čechy Čechům“. Pro zajímavé názvy obcí ale nemusíme daleko. Hned v sousedním Polsku se nachází vesnice Lejno.

Ani firmy nazvané Kokotek, Prase, Hulic nebo autobusová společnost poserBus nezní pro Čecha příliš důvěryhodně.

Komentáře:

komentáře

Comments are closed.

Odkazy

Pokud jste si oblíbily sms půjčky, věřte že nová sms půjčka je lepší než kdy předtím. Vyzkoušejte to na webu nové SMS půjčky.

Pro relaxaci v pohodlí domova je nedocenitelná masážní podložka, nyní bez poštovného.