Kvě 17, 2014
admin

Problém Ubuntu a touchpad

Pokud máte problém po instalaci Ubuntu s tím, že se vám špatně ovládá touchpad, jinak než jste byli zvyklí v Windows 8.7, Windows 7 nebo Windows XP. Pak bude zřejmě problém v tom, že je špatně nastavené rozlišení (resolution) touchpadu. Kurzor při používání touchpadu tak zvláštně skáče.

Po dlouhém googlování a zkoušení různých dotazů jako „not smooth touchpad Ubuntu“, „jumpy touchpad Ubuntu“, „bad sensitivity Ubuntu“ jsem našel cestu, jak toto upravit.

Pusťte si terminál (Ctrl+Alt+T) a napište do něj nejprve sudo -i, zadejte vaše rootovské heslo a pak vložte gedit /usr/shared/X11/xorg.conf.d/50-synaptics.conf. Spustí se vám textový editor. Na úplný konec tohoto souboru vložte následující:

Section "InputClass"
Identifier "touchpad"
MatchProduct "SynPS/2 Synaptics TouchPad"
Driver "synaptics"
# fix touchpad resolution
Option "VertResolution" "100"
Option "HorizResolution" "65"
# disable synaptics driver pointer acceleration
Option "MinSpeed" "1.2"
Option "MaxSpeed" "1.2"
# tweak the X-server pointer acceleration
Option "AccelerationProfile" "2"
Option "AdaptiveDeceleration" "16"
Option "ConstantDeceleration" "16"
Option "VelocityScale" "220"
EndSection

Poté soubor uložte (Ctrl-S). Program zavřete(Alt+F4). A do konzole vložte restart lightdm. Vyzkoušejte váš touchpad, měl by fungovat o poznání lépe.

Takovéto nastavení funguje dobře pro mě a zřejmě pomůže jen pokud máte touchapad Synaptics. Já měl tento problém s Lenovo U510. Možná budete potřebovat upravit rychlost posunu kurzoru. V tom případě opakujte postup a pohrajte si s hodnotami VelocityScale a MinSpeed a MaxSpeed.

Když by se vám během nastavování v Ubuntu něco pokazilo a zmizely by vám možnosti v Nastavení systému, pak zkuste příkaz sudo apt-get install unity-control-center-signon gnome-control-center-unity

Komentáře:

komentáře

Comments are closed.

Odkazy

Pokud jste si oblíbily sms půjčky, věřte že nová sms půjčka je lepší než kdy předtím. Vyzkoušejte to na webu nové SMS půjčky.

Pro relaxaci v pohodlí domova je nedocenitelná masážní podložka, nyní bez poštovného.