Lis 26, 2013
admin

Nejlepší spořící účet

Hledáte-li již dlouho finanční produkt, na který byste mohli odložit peníze, které aktuálně nepotřebujete a tyto peníze se vám zhodnocovali, určitě jste narazili na spořící účty.

Pokud se vám podaří vyhledat vám vyhovující nabídku, zkuset ještě zkontrolovat, zda máte nejvyšší nabízený úrok, který vám zajistí nejlepší spořící účet na trhu. Jen tak budete vědět, že vaše peníze vydělávají maximum zatímco vy spíte.

Spořící účty jsou jednou z nejoblíbenějších variant, jak svoje peníze zhodnocovat. Lidé totiž často nechtějí své peníze nikde fixovat a mít je přístupné až za stanovenou dobu, tak jak tomu je například na termínovaných vkladech. Spořící účty v tomto plně vyhovují každému, jelikož máte ke svým penězům okamžitý přístup.

Někdy se také mluví o výborné likviditě tohoto finančního produktu. Likvidita je totiž schopnost přeměnit prostředky uložené v instici zpátky na peníze. Likvidita je u spořících účtů výborná. Nelze ji třeba srovnávat s penězi uloženými v rámci penzijního připojištění.

S vysokou likviditou jsou ale spojeny jisté nevýhody. Například to, že vaše peníze nejsou úročeny nejvyšší možnou úrokovou mírou ve světě finančních produktů. Například na zmiňovaném penzijním připojištění byste byli schopni peníze zhodnotit více. Důležité je si proto uvědomit, zda jsou pro nás výhody spořícího účtu opravdu podstatné.

Pokud je pro nás spořící účet opravdu to nejlepší na finančním trhu, pak bychom se měli zaměřit na dobrý výběr spořícího účtu. Ten poznáme především podle úroku, který na něj dostaneme. Nejlepší zhodnocení peněz pomocí spořících účtů v poslední době dostahují nové banky jako je Equa Bank nebo Air Bank, další banky mohou mít také výhodné spořící účty, ovšem jejich výhodnost je spojena s používáním dalších produktů.

Komentáře:

komentáře

Comments are closed.

Odkazy

Pokud jste si oblíbily sms půjčky, věřte že nová sms půjčka je lepší než kdy předtím. Vyzkoušejte to na webu nové SMS půjčky.

Pro relaxaci v pohodlí domova je nedocenitelná masážní podložka, nyní bez poštovného.