Srp 13, 2015
admin

Trend selfie tyčí

Nastal čas dovolených, a tak je logické, že si po návratu přivážíme kromě pěkných zážitků, hromady suvenýrů a opálení také nějaké ty fotografie. Fotografovat si navštívené památky a vytvářet si vzpomínky v podobě snímků z dovolené, to je samozřejmě zcela přirozené a málokdo se o prázdninách obejde bez toho, aby sem tam nestiskl spoušť.

Dostupnost přístrojů, které jsou schopny více či méně kvalitní fotografii vytvořit, nebyla nikdy vyšší, takže pokud nevlastníte fotoaparát, bohatě si vystačíte s mobilním telefonem.

A abyste v jednom záběru stihli zahrnout sebe i památku, kterou chcete mít na pozadí, a přitom nemuseli žádat o asistenci kolemjdoucí, není nic snazšího, než natáhnout ruku a pořídit fotografii svépomocí.

Výsledek bude sice poněkud kostrbatý a váš obličej zřejmě zakryje většinu obrázku, ale na kvalitu se dnes ohlíží málokdo, a tak jsou sociální sítě zaplavovány podobnými výplody každou minutou.

Ovšem je nedávno na trhu mobilního příslušenství došlo k průlomu. Pokud se pohybujete v turisticky atraktivních lokalitách, pak jste se s tímto fenoménem zcela jistě již setkali. Řeč je o tzv. selfie tyčích (přečíst recenze na nejprodávanější selfie tyče), vynálezu, který změnil způsob, jak vytvářet překvapivě kvalitní „selfie“. Klíčem je držák na mobil, na jejímž konci se nachází standardizovaný šroub stativu, který lze otáčet nebo fixovat a to v rozmezí až 180°.

Do něho lze uchytit takřka všechny typy přístrojů schopných fotografovat, nejčastěji však jde o smartphony. Díky rafinovanému propojení selfie tyče s tlačítkem stačí tyč uchopit v natažené ruce a dotknout se tlačítka – výsledkem je regulérní fotografie, která se bude pěkně vyjímat ve vašem rodinném albu.

Za vynálezem stojí Kanaďan Wayne Fromm, který svůj produkt uvedl na trh již před deseti lety. S masivním rozvojem mobilních technologií a zvyšujícím se podílu chytrých telefonů je logické, že do módy rychle přicházejí právě selfie tyče s tlačítkem.

Komentáře:

komentáře

Comments are closed.

Odkazy

Pokud jste si oblíbily sms půjčky, věřte že nová sms půjčka je lepší než kdy předtím. Vyzkoušejte to na webu nové SMS půjčky.

Pro relaxaci v pohodlí domova je nedocenitelná masážní podložka, nyní bez poštovného.