Lis 8, 2011
admin

Přírodní kosmetika – buďte krásní zdravě

Pokud nevíte, jaké výhody přírodní kosmetika přináší a zatím jste s t ní nepřišli do styku, rozhodně byste měli zpozornět a dozvědět se tak něco nového a užitečného.

Přírodní kosmetika, jak už název napovídá vychází z filosofie, která nám říká, že bychom se měli snažit žít co nejvíce v souladu s přírodou a s tím, jak jsme byli stvořeni. To nelze ale tak docela jednoduše provést. V dnešní době jsme si zvykli na používání různých pomůcek a přípravků, které nám pomohou být krásnější. Přírodní kosmetika našla cestu, kterou můžeme jít aniž bychom se na míle vzdalovali od přírody a přitom zůstali krásní.

Kosmetika, která bývá označována jako přírodní, bio nebo natural má výhodu v tom, že se snaží nepoužívat látky, které jsou našemu tělu škodlivé. Při používání kosmetických přípravků, které nanášíme na kůži se totiž spousta látek, která do našeho těla nepatří vstřebají. Mezi látky, které jsou běžně součástí kosmetiky, ale našemu tělu škodí patří například barviva, konzervanty nebo umělé parfémy. Ty naše tělo zatěžují a dlouhodobě se projevují jako toxické. V obyčejné kosmetice ale naleznete i látky jako parabeny, parafíny a další látky, které mohou způsobovat rakovinu.

Nejen že přírodní kosmetika šetří naše tělo, zároveň šetří i životní prostředí. Ve většině případů se bio kosmetika vyrábí tak, aby zatěžovala životní prostředí co nejméně a také používá obaly, které jsou vyrobené z hmot, jež jsou recyklovatelné a snadno odbouratelné v přírodě.

Není ovšem přírodní kosmetika jako přírodní kosmetika. Musíte si dát pozor, zda-li je zboží, které se chystáte koupit opravdu certifikovanou bio, natural, případně přírodní kosmetikou.  Některé přípravky, ač takové označení nesou, nejsou zcela zdravotně nezávadné a obsahují toxické látky nebo konzervanty.

Pokud tedy chcete udělat něco pro svoje tělo a životní prostředí zároveň, máte skvělou příležitost, začít právě u přírodní kosmetiky.

Komentáře:

komentáře

Comments are closed.

Odkazy

Pokud jste si oblíbily sms půjčky, věřte že nová sms půjčka je lepší než kdy předtím. Vyzkoušejte to na webu nové SMS půjčky.

Pro relaxaci v pohodlí domova je nedocenitelná masážní podložka, nyní bez poštovného.