Čvc 6, 2012
admin

Converse – značka s tradicí

Značka Converse je jednou z nejoblíbenější obuví dnešní mládeže. Takzvané Conversky se totiž stávají nezbytnou součástí outfitu dnešních teenagerů. Dokonce se vytvářejí i různé party a ten, kdo nemá boty Converse není dost dobrý na to, aby se k partě mohl připojit. Pěticípá hvězda se stala jakýmsi symbolem určité kultury a jistého svobodného stylu. Converse je americká firma, kterou založil Marquis M. Converse. Kořeny firmy converse sahají až do roku 1908, kdy Marquis M. Converse otevřel v Massachusetts továrnu s názvem Converse Rubber Shoe Company. Zezačátku firma vyráběla pouze gumové podrážky pro veškeré druhy obuvi. Od roku 1915 se však firma Converse zaměřila na výrobu tenisové obuvi a od ní plynule přešla k výrobě obuvi pro basket. V roce 1917 vyrobili legendární model bot Converse All-Star, které přinesli v té době spoustu nových prvků a nápadů. O pár let později, firma zaměstnala Chucka Taylora jako tvář firmy Converse, který boty All-star nosil jako své nejoblíbenější boty. Na všech botech se tak začal objevovat jeho podpis. Converse byli jedni z prvních výrobců sneakers a ve spojení s Chuckem Taylorem byli jedničkou na trhu.

Veškeré modely od Converse se už léta vyrábí ve velmi široké paletě barevných provedení a různým designem. Tato firma vyrobila jedny z prvních tenisek na světě, na které se i po více jak 100 letech nezapomíná a jsou stále moderní. Converse v současnosti dál inovuje své modely a přináší i nové, a tak doufejme, že překvapí něčím tak líbivým jako botami All-Star. V současnosti firmu vlastní Nike, a ta by se o to mohla postarat. Na trhu můžete vidět, že se Converse nezaměřila pouze na boty ale například i na tašky přes rameno, batohy, oblečení a jiné doplňky.

Komentáře:

komentáře

Comments are closed.

Odkazy

Pokud jste si oblíbily sms půjčky, věřte že nová sms půjčka je lepší než kdy předtím. Vyzkoušejte to na webu nové SMS půjčky.

Pro relaxaci v pohodlí domova je nedocenitelná masážní podložka, nyní bez poštovného.