Čvn 6, 2012
admin

Muffiny sladkost ze Spojeného Království

Muffiny jsou v poslední době velice populární pochoutka, která přišla pravděpodobně z anglicky mluvících zemí. Muffiny jsou tam velice oblíbené sladkosti, které se podávají především ke snídani nebo ke svačině. Muffin si můžete objednat často v restauracích a dalších občerstveních, jsou ale prodávány po několika kusech i v supermarketech a nebo jako sada pro výrobu muffinů.

Pokud nevíte jak muffin vypadá, tak vězte, že je to malý dortíček, který se vejde do ruky dospělého člověka a je určen ke konzumaci jedné osobě. Muffin je kulatý dort, který je zasazen většinou do papírového košíčku, které lze sehnat i samostatně pod názvem muffinové košíčky. Při pečení se těsto muffinu nafoukne a tak nad košíčkem vytvoří jakousi čepici pro muffin tak typickou. Muffiny, kvůli jejich oblíbenosti existují v několika variantách. Liší se velikostí (maxi muffin, jumbo muffin, mini muffin) ale i barvou těsta, ale hlavně různými příchutěmi. Mezi ty nejznámnější patří čokoládový muffin, vanilkové, kakaové, borůvkové, citrónové, skořicové, ale existují i méně obvyklé chutě jako jsou mrkvové, okurkové, dýňové, banánové muffiny, mandlové nebo datlové. Recepty na muffiny můžete nalézt na internetu nebo v různých dámských časopisech.

Máteli zájem si pochutnat na muffinu, pak nejjednodušší cesta jak si ho vyzkoušet je koupit ho v hypermarketu, ale můžete si dát muffin i ve snídaňovém menu u McDonald’s. Nejlahodnější muffiny však dostanete, pokud si je připravíte sami a na internetu naleznete ty nejlepší recepty na muffiny. Existují předpřipravené sady, ale na internetu jsou recepty i například na slané muffiny. V roce 2012 muffin byl velmi populární sladkosti a zažil jakýsi boom. Pravděpodobně zájem ale nebude ustávat a recepty na muffin 2013 bude nadále velmi žádaný.

Komentáře:

komentáře

Comments are closed.

Odkazy

Pokud jste si oblíbily sms půjčky, věřte že nová sms půjčka je lepší než kdy předtím. Vyzkoušejte to na webu nové SMS půjčky.

Pro relaxaci v pohodlí domova je nedocenitelná masážní podložka, nyní bez poštovného.