Říj 16, 2010
admin

Čokoláda, smyslné pokušení

Čokoláda je pro někoho jedna z mnoha cukrovninek, ale pro jiného je to něco, po čem se mu okamžitě začnou sbíhat sliny. Pro další je to sice naprosto neodolatelná pochutina, které ale ovšem i přesto musí odolat, protože si myslí, že je velice kalorická a tak že po ní naskakují kila. Ve skutečnosti to tak však vůbec být nemusí. Pokud se budete výběrem čokolády chvíli zabývat, zjistíte, že si můžete vybrat čokoládu s nízkým obsahem cukru a vysokým obsahem kakaa. Dejte si také pozor na všechny napodobeniny, které se nazývají třeba jako „čokoládová pochoutka“ nebo „čokoládová dobrota“. Všechny tyto náhražky ve skutečnosti nejsou ani čokoláda a už vůbec ne pochoutka. Nalákat vás mohou nízkou cenou, chutí vás však určitě nepřesvědčí.

Po čokoládě se nejen nemusí tloustnout, čokoláda doplní do vašeho těla důležité a tělu prospěšné látky. Vybírejte si tedy zásadně čokolády s vysokým obsahem kakaové sušiny. Obsah kakaa v čokoládě je vyjádřen procenty. Čím vyšší procenta, tím více sušiny z kakaových bobů je v čokoládě obsaženo a tím je čokoláda kvalitnější. Ovšem s vyšším podílem kakaa v čokoládě roste také hořká chuť, která nemusí být každému přijemná. Někdo má radši mléčnou čokoládu. Ta chutná téměř každému.

Čokoláda má také pozitivní účinky na lidskou psychiku. Čokoláda uklidňuje a působí proti stresu. To věděli už staří aztékové, kteří také čokoládě dali jméno. V čokoládě se skrývá určité magické tajemství, něco, co jentak někdo nerozluští, ale jejímu kouzlu je velice lehké podlehnout. Barva, vůně a chuť čokolády z ní dělá něco tak úžasného, že si ji zamiluje snad úplně každý.

Komentáře:

komentáře

Comments are closed.

Odkazy

Pokud jste si oblíbily sms půjčky, věřte že nová sms půjčka je lepší než kdy předtím. Vyzkoušejte to na webu nové SMS půjčky.

Pro relaxaci v pohodlí domova je nedocenitelná masážní podložka, nyní bez poštovného.