Led 8, 2014
admin

Twitter na mobilu bez internetu

Zdá se to být jako nesmysl? Společnost Twitter a singapurská U2opia Mobile si to nemyslí. Uvažují o spolupráci, která by přinesla Twitter zprávy a statusy na displeje mobilních telefonů bez internetu. Uvažují totiž o využití protokolu USSD, který dokáže přenášet zprávy dlouhé až 182 znaků, což by pro potřeby Twitteru bez problému stačilo, jelikož statusy jsou dlouhé maximálně 140 znaků.

USSD protokol – Unstructured Supplementary Service Data – se používá například u předplacených karet českých operátorů pro zjištění aktuální výše kreditu. Možná s takovou službou máte zkušenosti. Stačí zadat kód ve tvaru *#104# a odeslat jako běžný hovor a na display se vám objeví zpráva s aktuální výší vašeho kreditu.

Tato možnost zároveň rozšíří herní pole pro sociální sítě, protože se možnost seznámit se s nimi rozšíří i na další skupinu lidí, kteří nemusí mít nové zařízení, které umožňuje přístup na internet. Také bude možné sociální sítě zavést tam, kde by zavedení internetu bylo obtížné.

Představte si Twitter na starých telefonech Alcatel nebo Nokia 3310 nebo 5110, docela vtipná představa, že?

Komentáře:

komentáře

Comments are closed.

Odkazy

Pokud jste si oblíbily sms půjčky, věřte že nová sms půjčka je lepší než kdy předtím. Vyzkoušejte to na webu nové SMS půjčky.

Pro relaxaci v pohodlí domova je nedocenitelná masážní podložka, nyní bez poštovného.