Čvn 20, 2012
admin

Last.fm scrobbler pro YouTube

O službě last.fm zde bylo již něco napsáno. Pokud ji ještě neznáte, doporučujeme pročíst starší článek a hned budete vědět o co se jedná co a jak a k čemu je tento server vlastně dobrý.

Pro ty pokročilé tu dnes máme ale tip, jak začít využívat last.fm ještě efektivněji. Někdy posloucháme hudbu z přehrávačů jako je Winamp, Windows Media Player nebo Foobar. Ovšem často se stane také to, že nám někdo chce poslat nově objevenou skladbu a nejjednodušším způsobem pro sdílení takové písničky je pravděpodobně síť YouTube. Někdy nemusí jít ani o doporučení, když se ke skladbě na YouTube dostaneme a můžeme si ji tam pouštět opakovaně. Takové poslechy se ale bohužel nezaznamenávají na náš profil na Last.fm.

My ale známe způsob, jak zajisti takzevané scrobblování i právě z youtube.com. Řešení se jmenuje YouScrobbler. V případě že používate Mozillu Firefox, potom budete muset doinstalovat doplněk GreaseMonkey na kterém je toto řešní postavené. V prohllížeči Google Chrome je možné tento uživatelský skript nainstalovat přímo. Podporovány jsou i další prohlížeče včetně Internet Exploreru.

Vše je ale dobře popsáno na webu autora. Pak už stačí pouze nastavit doplněk na stránkách YouTube, kde se vám objeví malá ikonka last.fm vedle vyhledávacího pole, která bude indikovat, zda je scrobblování aktivní. Snímany jsou pouze videa uveřejněné v kategorii hudba, takže se nemusíte bát, že by se na vašem last.fm profilu objevilo něco, co tam být nemá. Zároveň ale tento doplněk sbírá data o písničkách, které mají vyplněný titulek ve tvaru umělec – název skladby. Doplněk je ale poměrně chytrý a dokáže data rozpoznat a přebytečné informace v titulku odstranit a tak se na váš profil dostane vždy to co má.

Komentáře:

komentáře

1 Comment

Odkazy

Pokud jste si oblíbily sms půjčky, věřte že nová sms půjčka je lepší než kdy předtím. Vyzkoušejte to na webu nové SMS půjčky.

Pro relaxaci v pohodlí domova je nedocenitelná masážní podložka, nyní bez poštovného.