Pro 18, 2010
admin

Česko hledá Superstar

Hledá se talent

Začalo to již na jaře 2004, kdy se na obrazovky českých televizních diváků přiřítil jako velká voda nový fenomén televizní zábavy – soutěž s prvky reality show – Česko hledá superstar. Televizní pěveckou soutěž, která vítězovi zajistí raketový výstup k astronomickým výšinám hudebního showbyznysu, k nám přivedla TV Nova z Britských ostrovů a jejich původní verze Pop Idol.

Samotná britská Pop Idol odstartovala už 5. října 2001 na ITV; narozená v hlavě Simona Fullera.

Soutěž má najít nejlepšího zpěváka a zároveň novou hvězdu splňující všechny požadavky současných posluchačů – prostě pořad ve stylu „pryč se starými známými tvářemi, chceme novou superstar“. Do soutěže se může přihlásit naprosto každý, bez rozdílu věku, pohlaví či rasy. Pokud se dostane několika prvními koly, kde rozhoduje odborná (a někdy i docela odporná) porota, až do semifinálových kol, pak už o jeho osudu rozhodují diváci svými hlasy.

Tento formát televizních pořadů se stal tak oblíbeným, že práva jen na tu prapůvodní verzi naší Česko hledá Superstar Pop Idol odkoupili Američané (ačkoliv to není úplně nečekané), Austrálie, Nový Zéland, Dánsko, Nizozemsko, Belgie, JAR, Švédsko, Norsko, Polsko, Francie, Německo, Brazílie, Portugalsko, Řecko, Chorvatsko, ale i takové země jako Filipíny, Indonésie, Estonsko, Indie, Arménie, Island, Singapur, Malajsie, Vietnam, Makedonie a Kazachstán.

Na výpisu zemí propadlých fenoménu naší superstar je vidět, jak velkou novinku v televizní zábavě tento formát pořadu přinesl. Děti ve škole, lidé o přestávkách v práci, důchodci v hromadné dopravě – každý žil Superstar. Všichni chtěli být v živém vysílání Superstar, vidět Superstar, mít fotku se soutěžícími se Superstar nebo alespoň jejich autogram. I u nás byla horečka „superstar“ více než patrná všemi výše vypsanými příznaky.

Půlrok se Superstar

V každé sérii Česko hledá Superstar se podle vzoru Pop Idol vyhlásilo několik konkurzů, kam mohli přihlášení přijít předvést, co umí. A šance se chopilo hned téměř osm tisíc lidí! Někteří to, pravda, se sebevědomím trošku přehnali a spíš měli zůstat raději diváky, ale na druhou stranu, co bychom si počali bez Hvězdné pěchoty? A upřímně řečeno, na „Fenk jů“ vítězky první řady Pěchoty Superstar Aničky Gleisnerové nemá nikdo z jejích následovníků, přesvědčit se o tom můžete hned v několika videích na youtube.

Sítem konkurzů prošlo do semifinále 40 (ve druhé řadě 50) nejlepších, které vybrala odborná porota. V semifinálových kolech už rozhodovali diváci, kterým byli semifinalisté představováni každý večer po deseti, z nichž pak sami diváci svými smskami a telefonáty vybrali v každém kole vždy dva soutěžící, kteří byli podle nich nejlepší a které tak poslali do finálových kol. Po přídavném semifinálovém kole Druhá šance, ve kterém porota poslala do finále ještě dva své favority, se tak v posledních kolech utkalo 10, respektive 12 finalistů.

Finále probíhala vždy v neděli v hlavním vysílacím čase, takže kdo neměl v neděli ve 20 hodin zapnutou TV Nova, jako by ani nebyl. V každém kole zazpíval každý stávající jednu, popř. dvě písně, přičemž na konci každého kola moderátoři slavnostně odstartovali hlasování, které probíhalo do druhého dne. Na základě hlasování pak došlo k vyřazení jednoho z finalistů, a to vždy toho s nejmenším počtem hlasů. A aby bylo vyřazování ještě dojemnější, vyřazený finalista vždy s pláčem odzpíval svou nejoblíbenější píseň ze soutěže a tak jsme s pláčem započali další týden a nové téma pro příští kolo Superstar.

Komentáře:

komentáře

Comments are closed.

Odkazy

Pokud jste si oblíbily sms půjčky, věřte že nová sms půjčka je lepší než kdy předtím. Vyzkoušejte to na webu nové SMS půjčky.

Pro relaxaci v pohodlí domova je nedocenitelná masážní podložka, nyní bez poštovného.