Kvě 11, 2012
admin

Různé životní situace – různé bydlení

V průběhu života se nacházíme v různých situacích a ke každé z nich se váže nějaký vztah k bydlení a nemovitostem. V některých polohách se chceme našeho současného bydlení zbavit, v jiných bydlení sháníme. Zda se chystáte současné bydlení opustit, změnit nebo najít nové záleží především na věku.

Mladí lidé se po vystudování střední školy rozhodují, zda pokračovat ve studiu na škole vysoké nebo zda se svým vzděláváním už skončit a začít se věnovat zaměstnání. V mnoha případech toto rozhodnutí ale souvisí také s bydlením.

Pokud se mladý člověk rozhodne pokračovat studiem na vysoké škole a není z Prahy či přímo z místa, kde škola působí, bude si pravděpodobně muset najít bydlení v místě působení VŠ.  Jedním z možných řešení jsou vysokoškolské koleje, ty ale trpí některými neduhy jako je nepohodlí nebo ruch. V případě, že se chce student věnovat škole naplno, musí mít ke své přípravě klid a ten mu přinese menší byt pro studenty. Takové byty jsou často sdíleny studenty, kteří se vzájemně neruší a vzájemná přítomnost jim nevadí. Takový byt je ale potřeba najít a myslet při tom i na náklady, které mohou být poměrně vysoké, v případě dobrého výběru to ovšem bývá snesitelné.

Jestliže se ale student střední školy rozhodne začít pracovat, může to souviset i s rozdělením hospodaření, které bylo dosud společné s rodiči. Takoví lidé nemají také většinou plné kapsy peněz a tak se při výběru bytu, případně jiného řešení vyplatí zamyslet a vybrat takové, aby bylo finančně snesitelné.

Nacházet se můžete ale také v naprosto odlišné životní situaci, kdy se například chcete stěhovat do většího bydlení kvůli přírůstku do rodiny. Můžete být ovšem také v méně příjemné situaci rozvodového řízení a hledat si nové bydlení, do kterého se odstěhujete od stávajícího partnera. Nová situace ovšm nahrává změnám a vy při této příležitosti můžete své bydlení zařídit o něco více po svém a tak, abyste se cítili spokojeněji.

Dále je na trhu nemovitostí také velká část objektů, které nejsou určeny k bydlení. Někdy se jim říká též nebytové prostory, ale nemusí jít pouze o ně. Ty jsou zajímavé především pro podnikatele a lidi, kteří například chtějí začít stavět nový dům.

Komentáře:

komentáře

Comments are closed.

Odkazy

Pokud jste si oblíbily sms půjčky, věřte že nová sms půjčka je lepší než kdy předtím. Vyzkoušejte to na webu nové SMS půjčky.

Pro relaxaci v pohodlí domova je nedocenitelná masážní podložka, nyní bez poštovného.